2011 m. gruodžio 19 d., pirmadienis

Nešiojami kompiuteriai

Kokie nešiojami kompiuteriai yra patogesni?

Ar prieš perkant kompiuterį pagalvojote, koks kompiuteris jums turėtų būti patogesnis ir tinkamesnis kasdieniam naudojimui? Ar kada pagalvojote, kas jums yra svarbiau, kompiuterio išvaizda ar techniniai parametrai, nuo kurių priklauso kaip kompiuteris veiks ir kokią programinę įrangą paskui galėsi naudoti? Ar kada pagalvojai, kokio dydžio ekranas tau yra optimaliausias? Ar kada pagavojai, kad norisi lengvesnio kompiuterio? Ar kada pagalvojote, kodėl naudoti nešiojami kompiuteriai nėra geras pasirinkimas?

Lietuvos rinkoje vieni pirmųjų didesnių gamintojų pasirodė hp kompiuteriai, kurie savu laiku užėmė labai nemažą rinkos dalį. Vienu metu atrodė, kad tik hp nešiojami kompiuteriai buvo perkami žmonių. Bet pažvelgus į tuometinę rinką galima suprasti kodėl taip buvo. kiti gamintojai į šią mažą rinką eiti nenorėjo, o atėjūnai hp teikė išties neblogus kompiuterius, kurie buvo ir pakankamai galingi lyginant su ano meto galingumais. Tačiau po kurio laiko pasirodė ir kiti gamintojai. Tuomet turbūt pasirodė dell kompiuteriai, kurie lėtai ir užtikrintai užėmė savo rinkos dalį, kurią metai iš metų plečia. O nešiojami kompiuteriai dell tapo tam tikrų skirtingų grupių mėgiamiausiais kompiuteriais. Turbūt panašiu metu atėjo ir nešiojami kompiuteriai apple, kurie čia Lietuvohe veikė kaip ir visame pasaulyje. Šie nešiojami kompiuteriai kainos atžvilgiu buvo iš tiesų brangesni negu kiti, tačiau kai tik pasirodydavo naujas arba atnaujintas modelis, senesni iš karto buvo nupiginami tam, kad žmonės greičiau išvalytų sandėlius, jog kiti galėtų pirkti naujesnius kompiuterius. Tuomet nešiojami tapo daug populiaresni už stacionarius kompiuterius.

Nešiojami kompiuteriai buvo kaip mados ir prabangos daiktas. Tai kai kuriems žmonėms buvo net kaip aksesuaras, kuris parodydavo žmogaus padėtį visuomenėje, nes tuo metu nešiojami kompiuteriai buvo dar pakankamai brangūs. Vėliau atsiradus atsiradus ir kitiems gamintojams, tokiems kaip nešiojami kompiuteriai asus, rinka prisipildė paprastų, tačiau patikimų kompiuterių. Nešiojami kompiuteriai icg prekybos tinkle turbūt buvo pigiausi. Daug kas ten eidavo ir pirkdavo. Tik man rodos, kad jis jau užsidarė. Daug kas ten iš mano pažįstamų pirko savo kompiuterius, bet kadangi tai buvo to bumo metu, dažniausiai būdavo perkami nešiojami kompiuteriai asus. Kol kas jie dar veikia, nors jau morališkai senokai paseno.

Nešiojami kompiuteriai
Turbūt kad kompiuteris morališkai nepasentų, reiktų naują kompiuterį pirkti kas kokius metus ir tai reiktų pirkti pačius naujausius modelius. Nešiojami kompiuteriai taip greitai keičiasi, kad net sunku susigaudyti. Vieną dieną vienas yra geriausias, kitą dieną jau kitas. Jau vien pasižiūrėjus kaip greitai yra kuriami nauji procesoriai, kurie vienas už kitą yra galingesni, mažesni ir pagaminti naudojant vis mažiau kaštų. Taip yra ir su kitomis komplektacijos dalimis, kurios tobulinamos kasdien. Dar prieš kokius 6-8 metus kietojo disko talpa nešiojamame kompiuteryje buvo iki 100 gigabaitų. Dabar jau viršyja kelis terabaitus. Progresas yra toks didelis, kad jau po metų skaičiuosime šimtus terabaitų savo nešiojamame kompiuteryje.

Na o ir kaina visų nešiojamų kompiuterių nėra milžiniška. Taip, kuo tai naujesnis ir modernesnis daiktas, tuo daugiau pinigų reikės sumokėti už jį, bet visada bus visų kainų lygmenų kompiuterių kiekvienos poreikiams atliepti. Galų gale, nešiojami kompiuteriai išsimokėtinai yra tiems žmonėms, kurie galbūt neturi didelių mėnesinių pajamų, bet kompiuteris jiems yra ypatingai reikalingas. Todėl kyla klausimas – ar geriau kompiuterį pirkti šiandien, ar geriau rytoj nusipirkti naujesnį, modernesnį, kuris už dviejų dienų jau bus aplenktas konkurentų?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą